Elektroniczny obieg dokumentów
Tatrzański Park Narodowy (województwo małopolskie) powstał w 1954 roku. Powierzchnia i zajmuje powierzchnię 21197 ha. Jest jeden z największych parków narodowych w Polsce. Misją jest ochrona środowiska oraz edukacja turystów w tym zakresie. Działalność Parku oraz pracowników wiąże się z dodatkowym nakładem pracy administracyjnej.
Zarys projektu
Celem projektu dla Parku Narodowego była cyfryzacja obiegu dokumentów w kontekście korespondencji trafiającej do TPN. Wykorzystane rozwiązania miały również wspierać organizację dokumentów tak, aby w przyszłości można było skuteczniej nią zarządzać. Ważnym elementem była również optymalizacja nakładu pracy oraz skrócenie czasu oczekiwania przez osoby kierujące pisma do Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wdrożyliśmy między innymi:
- pisma przychodzące
- pisma wewnętrzne
- pisma wychodzące
Realizacja oraz cele projektu
W ramach projektowania systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją w Parku Narodowym, wprowadziliśmy podział pism. Tego typu rozwiązanie cyfrowe umożliwia o wiele szybkie rozdzielenie napływającej korespondencji na Pisma przychodzące, wychodzące oraz wewnętrzne. Dzięki temu korespondencja jest sprawnie segregowana oraz przekazywana bezpośrednio do pracowników obsługujących daną sprawę.
Każdy typ pism znajduje się w oddzielnym rejestrze, co umożliwia o wiele szybsze odnalezienie informacji przez wszystkich pracowników administracyjnych. Projekt zakończył się oddaniem systemu do użytku dla 40 pracowników administracyjnych.
Główne korzyści dla klienta
- Możliwość podziału napływającej dokumentacji na wybrane rodzaje (przychodzącą, wychodzącą, wewnętrzna)
- Szybkie odszukiwanie informacji dzięki podziałowi na kierunek przepływu dokumentu
- Usprawnienie codziennych obowiązków pracowników instytucji